Soita 020 7694 340

*pakolliset kentät

PALVELUNUMERO 24/7

020 7694 340


HAAROITTIMET


Optinen Oy tarjoaa valokuituverkon passiiviset haaroittimet Pohjolan olosuhteisiin, Euroopan nykyaikaisin valmistustekniikka ja puhdastila takaavat laadukkaat ja tasalaatuiset tuotteet.

Jokainen haaroitin valmistetaan asiakastilauksesta nopeasti ja asiakkaan vaatimusten mukaan.

Testiraportti toimitetaan aina tuotteen mukana!



Tuotteet

GPON Haaroitin - 16-kanavaa


Tuotekoodi Tuotekuvaus € / kpl
OD48-1U 16 ch GPON Splitter (FWDM filter), 1U Paneeli, 1310 ja 1490 nm (data) sekä 1550 nm (CATV), SC/APC Kysy hintaa!


PLC Haaroittimet
  • 1:2 - 1:128 ja 2:2 – 2:64 haaroittimet
  • 1:3, 1:6 ja 1:12 erikoishaaroittimet
  • Käyttöalue: -40 - +85 C
  • Haaroittimien kuidut vakiona 1m pitkiä
  • Haaroittimien kuidut 250um, 900um tai 2mm
  • Haaroittimien eri kotelointivaihtoehdot: teräskotelo, kuitukasetti, ABS muovikotelo, LGX simplex tai duplex moduli, 19" paneeli


Tuotekoodi Tuotekuvaus € / kpl
OJ31042661 1:4 PLC haaroitin 1.0m 2 mm SC/APC, ABS Kysy hintaa!
OJ21082661 1:8 PLC haaroitin 1.0m 900 µm SC/APC, rst Kysy hintaa!
OJ41040660 LGX-SG, 1x4 PLC SC/APC Kysy hintaa!
OJ21162661 1:16 PLC haaroitin 1.0m 900 µm SC/APC, rst Kysy hintaa!
OJ51321111 1:32 PLC 1U haaroitinpaneeli, SC/APC Kysy hintaa!
OJ54081661 4x 1:8 PLC 1U Haaroitinpaneeli, SC/APC Kysy hintaa!

Liittimet ja häntien pituudet valmistetaan tarpeiden mukaan.


FBT Jakajat
1:2, 2:2, 1:3 ja 1:4; Symmetriset ja Asymmetriset (95/5); Wide Band (1260-1630), Single Band (1310 tai 1550), Dual Band (1310 ja 1550) sekä Triple Band (1310, 1490 ja 1550)
Tuotekoodi Tuotekuvaus € / kpl
OJ61222661 1x2 FBT 1.0m 900 µm, SC/APC Kysy hintaa!
OJ61242661 1x4 FBT 1.0m 900 µm, SC/APC Kysy hintaa!

Molemmat esimerkit 50/50 jaottimia, Dual Window 1310/1550. Saatavilla myös paljon muita versioita kysy lisää!


LGX haaroitinmodulit, PLC tai FBT ja LGX asennuskehykset


Tuotekoodi Tuotekuvaus € / kpl
OJ81420660 LGX-SG, 1x2 FBT (Wide Band) *) SC/APC Kysy hintaa!
OJ41080660 LGX-SG, 1x8 PLC SC/APC Kysy hintaa!
OJ-3UF LGX 3U kehys, max 14 modulia Kysy hintaa!
OJ-1UP LGX paneeli, 1U Kysy hintaa!
OJ-2UP LGX paneeli, 2U Kysy hintaa!

*) 1:2 haaroituksessa suosittelemme FBT teknologiaa, saatavana myös PLC versiona.


Tekniset tiedot

PLC Koteloinnit



Kotelointimallit

PLC Parametrit
PARAMETERS for Splitters 1xN

PARAMETERS for Splitters 2xN

FBT Koteloinnit

FBT Parametrit